Wydry tak jak inne zwierzęta, drapieżniki czy dzikie zwierzęta szybko nauczą się unikać wstrząsu elektrycznego. Jeżeli wydra w okolicy stawu lub oczka natrafi na elektryczny pastuch natychmiast wycofa się i szybko nie wróci. Problemem może okazać się się jedynie zwinność i szybkość. Impuls w elektryzatorze wyzwalany jest raz na sekundę, ogrodzenie elektryczne musi więc być wykonane w ten sposób by jego sforsowanie nie trwało zbyt krótko.
Dlatego też istotnym jest aby ogrodzenia elektryczne przeciw drapieżcom były solidnej budowy i aby stanowił także fizyczną przeszkodę. W takim ogrodzeniu druty powinny być rzadko przeplecione, a samo ogrodzenie o wiele wyższe niż wymagał by tego rozmiar zwierząt. Z tego właśnie powodu zaleca się odporne na rozciąganie, stałe, stalowe ogrodzenia. Odstępy pomiędzy przewodami powinny być małe, taka by zapobiec przeciskaniu się zwierzęcia pomiędzy nimi. Dodatkowo jeden z elektryfikowanych przewodów powinien znajdować się na poziomie nosa zwierzęcia. Odstępy pomiędzy przewodami powinny być małe, taka by zapobiec przeciskaniu się zwierzęcia pomiędzy nimi. Dodatkowo jeden z elektryfikowanych przewodów powinien znajdować się na poziomie nosa wydry.
Na wydry i norki amerykańskie idealnie sprawdzają się siatki ogrodzeń elektrycznych, szczególnie te z małym oczkiem przeznaczone do wypasu królików.
Poradnik stosowania ogrodzeń elektrycznych
- Ogrodzenie elektryczne
- Pastuch elektryczny dla koni
- Budowa ogrodzenia elektrycznego
- Podłączenie elektrycznego pastucha
- Pastuch dla bydła mięsnego
- Ogrodzenie pastwiska bydła mlecznego
- Elektryczny pastuch dla psa
- Elektryczny pastuch dla owiec
- Kozy i elektryczny pastuch
- Elektryczny pastuch na jelenie i sarny
- Elektryczny pastuch na dziki
- Pastuch odpędzający lisy
- Elektryczny pastuch na wydry
- Jak działa elektryczny pastuch