Najlepszy elektryczny pastuch dla psa
     Odpowiedni dozór psów jest często bardzo problematyczny. Prawie każdy kto posiada czteronożnego pupila miał kiedyś problem iż jego pies po prostu uciekał. Elektryczny pastuch jest aktualnie jednym z lepszych sposobów na ucieczki psa. Aby stworzyć ogrodzenie elektryczne dla psiaka czy kota musimy się zastanowić jak ono ma wyglądać. A mianowicie czy chcemy:      Aby zdecydować się na któreś z podanych wyżej rozwiązań należy rozważyć: charakter psa, jego wysokość, wagę, długość sierści oraz ogólną skłonność rasy do przeskakiwania ogrodzeń, czy raczej podkopywania się. Najprostszym rozwiązaniem jest założenie elektrycznego pastuch na istniejącym już płocie.

     elektryzacja istniejącego już ogrodzenia czy jesteś zmęczony ciągłymi ucieczkami twojego psa z ogrodzenia? Dla istniejącego już drewnianego, winylowego czy siatkowego płotu istnieje możliwość jego elektryzacji poprzez umieszczenie przewodu niewiele nad ziemią, co uniemożliwi podkopywanie się. Można także zamontować przewodu na górze płotu, co uniemożliwi zwierzęciu jego przeskakiwanie lub wspinanie się po nim. Należy pamiętać, że nie można w bezpośredni sposób zelektryfikować metalowego płotu, lub metalowych łączników w ogrodzeniu, z tej prostej przyczyny, iż tkwiące w ziemi metalowe elementy uziemią nasze przewody, co oczywiście zniesie możliwość zadawania szoku elektrycznego.

Pies już nie ucieka
     częściowo stałe ogrodzenie elektryczne W łatwy sposób można stworzyć nowe ogrodzenie przy użyciu plastykowych lub drewnianych palików oraz przewodu typu plecionka lub taśmy. Odległość pomiędzy słupkami powinna wynosić od 2 do 5 metrów, w zależności od kształtu i ukształtowania nawierzchni ogrodu. Dolny przewód powinien przebiegać blisko ziemi, a odległość między przewodami powinna wynosić od 100 do 150mm. Pastuch może składać się z 3 do 10 przewodów, w zależności od rozmiaru, charakteru i skłonności do skakania naszego milusińskiego. Z racji tego, że pierwszy przewód znajduje się blisko ziemi, należy dbać aby nie zarósł.

     tymczasowe ogrodzenia elektryczna Krótko czasowe, korzystne cenowo ogrodzenie składa się z: elektryzatora, przewodu typu plecionki, plastykowych słupków oraz łączników, które umożliwiają sprawny i bezproblemowy montaż pastucha. taki przenośny zestaw może okazać się bardzo przydatny chociażby w podróży.